Forberedelse:
Varm opp godt i forkant. Slik at musklaturen er godt varmet opp og ikke føles stive ut
Utførelse:
Mage/Rygg utføres på den måte at man har følgende utstyr :
Matte
1/2 Ball
Vektstang med 2x 2 kg og litt løs i kanten da det skal rulles med den
Sitt først på ballen og ta 3x10 situps
Legg deg over ballen og løfte armene ut i 90grader fra kroppen og løft litt ekstra slik at du merker at du strekker i skulderpartiet. Gjør dette 3x5
Sett deg tilbake på ballen og gjør samme øvelsen som forklart tidligere og det samme gjelder å legge seg over ballen..
Så er det matten sin tur..legg deg på siden og med beina oppå ballen..skyv øvre hoftekam litt forover og armen skal være i 90 grader rett ned av sånn som du ligger..Løft og prøv å få kroppen helt i vater eller som en planke..dette gjør du på begge sidene : 2x5
Så er det vekten sin tur..
Still deg på knærene dine og legg vektstangen foran deg og begge hendene på den..rull så langt ut fra kroppen du klarer og kommer..kjenn at det strekke og bruke magemusklene godt for å dra deg tilbake hvis du går helt ned..men i første omgang så rull kun ut så langt som du klarer..
Kommentar
Jeg personlig likte denne øvelsen velig godt..siden man som kvinne har sikkert noen overflødige kg og litt ekstra mage ;o)